Štvrťfinále Brazílie a Belgicka s najvyššou sledovanosťou

Piatkový večerný štvrťfinálový duel medzi Brazíliou a Belgickom nemal jasného favorita na víťazstvo. Belgičania sa od začiatku šampionátu prezentujú útočnou hrou, ktorú sa snažili vnuknúť od úvodu aj nevýrazným Juhoameričanom. Červení diabli išli do vedenia v prvom polčase po vlastnom góle záložníka Manchesteru City Fernandinha z 13. minúty. Po polhodine hry Lukaku potiahol loptu stredom ihriska, posunul ju na skvele hrajúceho Kevina De Bruyna, ktorý strelou spoza šestnástky zvýšil skóre v prospech Belgicka na 0-2. Kanárici sa kontaktného gólu na 1-2 dočkali až v 76. minúte, keď sa presadil striedajúci záložník čínskeho Peking Guoan Augusto. V nervóznom závere Juhoameričania stupňovali tlak, v nadstavenom čase to spoza šestnástky ešte skúsil Neymar, ale jeho dobre mierenú strelu vytlačil na roh v pohode chytajúci brankár Courtois. Červení diabli sa po víťazstve 2-1 stali semifinalistami MS v Rusku. V utorok večer o 20:00 na štadióne v Petrohrade si zmerajú sily s reprezentáciou galského kohúta, ktorá postúpila cez Uruguaj.

V cieľovej skupine 12+ si tento atraktívny duel pozrelo na Jednotke 627-tisíc divákov s celkovým podielom na trhu (32,8%). Je to zatiaľ najvyššia sledovanosť od začiatku svetového šampionátu v Rusku.