Divácky rekord pri postupe hráčov Albionu do štvrťfinále

Anglickí futbalisti vyradili v osemfinále Kolumbijčanov 4:3 po penaltovom rozstrele po tom, ako sa stretnutie skončilo v riadnom hracom čase i predĺžení nerozhodne 1-1.

Na štadióne Spartaka Moskva sa Anglicko ujalo vedenia v zápase po nariadenej jedenástke, ktorú v 57. minúte premenil ostrostrelec Harry Kane, v nadstavenom čase vyrovnal Juhoameričan Yerry Mina. Rozhodujúcu penaltu a pevné nervy si udržal striedajúci záložník Tottenhamu Eric Dier. Jeho spoluhráč z klubu Kane si šiestym gólom upevnil postavenie na čele tabuľky strelcov šampionátu. Hráči Albionu si tak po 12 rokoch zabezpečili postup do štvrťfinále MS. V sobotu 7. júla o 16.00 na štadióne v Samare si zmerajú sily so Švédskom, ktoré zdolalo Švajčiarsko 1:0. Posledný osemfinálový zápas si v cieľovej skupine 12+ pozrelo na Jednotke 607-tisíc divákov s celkovým podielom na trhu (32,6%), čo predstavuje doterajší divácky rekord.